60 років разом

19 лютого 1954 року, Крим увійшов до складу України

9szCoz40p-c

   Автоно́мна Республі́ка Крим — адміністративна одиниця на півдні України, розташована на Кримському півострові між 44°23′ і 46°15′ північної широти та між 32°29’ і 36°39’ східної довготи.       Українською владою, ООН, ЄС визнається як територія, тимчасово окупована Російською Федерацією.

     Україна втратила контроль над територією Криму внаслідок її окупації збройними силами Російської Федерації, після якої 16 березня 2014 року був проведений фіктивний «референдум». Чинні на той час органи місцевої влади АР Крим в односторонньому порядку проголосили «незалежність» Республіки Крим від України, після чого одразу ж рішенням органів влади РФ АР Крим була включена до складу Російської Федерації як новий суб’єкт зі статусом республіки. Українська влада і міжнародна спільнота не визнають легітимність референдуму й постанови про незалежність.

Історія

  • 19 лютого 1954  р. — Кримську область передано зі складу РРФСР до складу УРСР. Згідно з Указом Президії Верховної Ради СРСР від 19 лютого 1954 р. передачу здійснили, ураховуючи територіальну близькість і тісні господарські та культурні зв’язки між Кримською областю та Українською РСР. Передачу було приурочено до святкування 300-річчя Переяславської Ради. Місто Севастополь, як місто республіканського підпорядкування, передано не було.
  • 1978  р. — прийнято конституцію УРСР, що в ній місто Севастополь вказано як місто республіканського підпорядкування УРСР.
  • 12 лютого 1991  р. — за результатами «всекримського референдуму» (відбувся 20 січня 1991), що бойкотували кримські татари, Кримська область перетворена в Кримську АРСР у складі УРСР
  • 16 березня 2014  р. — проведено незаконний та нелегітимний «всекримський референдум», на якому за входження АР Крим до складу Російської Федерації нібито проголосувало 96,77% жителів півострова. Референдум не визнали, зокрема, держави ЄС, США, Канада, Японія, Грузія та Туреччина.
  • 17 березня 2014  р. — самопроголошена Верховна Рада АР Крим проголосила «незалежність» півострова з метою його подальшого входження до складу Російської Федерації.
  • 18 березня 2014 — Держдума Росії прийняла закон про приєднання Криму, 21 березня Путін підписав цей закон.
  • 20 березня 2014 року Верховна Рада України прийняла Декларацію про звільнення України, в якій, зокрема, заявила, що «Крим був, є та буде в складі України».